środa, 11 lutego 2015

Recenzja filmu Filozofowie

FILOZOFOWIE (ang. The Philosophers)
Film opowiada o grupie uczniów filozofii, którzy na ostatnich zajęciach zostają poddani testowi. Każdy z nich losuje swój zawód oraz pewne cechy charakterystyczne - ten zestaw ma stanowić podstawę dokonywanych przez nich wyborów.
Zadaniem jest przetrwanie nuklearnej zagłady. Uczniowie mają spośród siebie wybrać grupę, która ma największe szansę na przetrwanie i odbudowanie cywilizacji - wybrańcy zamieszkają w bunkrze.

Filozofowie za pomocą logiki i zdobytej wiedzy mają zadecydować kto powinien przeżyć zagładę. Film porusza sfery moralne i etyczne każdego z nas - bo jak zdecydować kogo skazać na śmierć a komu dać szansę na przeżycie? Grupa nastolatków ma wybrać między sprzedawcą win a stolarzem i określić, które z żyć jest więcej warte.

Pomysł na scenariusz jest świetny a test ciekawy i zmusza widza do refleksji i podjęcia własnych wyborów. Scenografia jest piękna a efekty specjalne są na wysokim poziomie. Cała historia opiera się na rozmyślaniach - tytuł zobowiązuje - ale w żaden sposób nie nudzi.
Jedynym rozczarowaniem jest końcówka, która pokazuje kompletnie nieistotne rzeczy, spłyca cały wydźwięk filmu i czyni go typowo amerykańskim.

Ocena: 7/10 jednak mogę szczerze powiedzieć, że film mnie oczarował.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz