czwartek, 8 stycznia 2015

Recenzja gry Caravaneer 2

Caravaneer 2
Ostatnio natknęłam się na grę przeglądarkową opartą o technologię flash, która jest ekonomicznym RPG w postapokaliptycznym świecie.
Twórcą tego tytułu jest Dmitry Zheltobriukhov z Ukrainy. 

Do upadku ludzkości doprowadziła cywilizacja. Nie było wojen, bomb atomowych, najeźdźców z kosmosu czy plagi zombie. Ekosystem został zrujnowany przez ludzi - wyginęły zwierzęta i roślinność, co skutkowało głodem, pożarami itp. Świat zamienił się w ogromną pustynię.

W grze wcielamy się w zwiadowcę, który właśnie ukończył szkolenie. Na dzień dobry dostajemy misję, którą jest znalezienie naszego przełożonego.
Jak w każdym niemal RPG-u tworzymy swoją postać - mamy do wyboru płeć, kilka rodzajów uczesania, zarostu, kolorów skóry, włosów i oczu - nie ma szału ale narzekać też nie ma na co.


Na wielkie uznanie zasługuje przemyślany i nie najłatwiejszy sposób podróżowania po rozgległym świecie.
Po pierwsze, spacerujemy po pustynnej mapie, na której możemy spotkać nieprzyjaznych wędrowców lub trafić na osadę. Jednak aby przeżyć taką wędrówkę nie wystarczy wyposażyć się w broń ale również odpowiednią ilość wody oraz jedzenia. 
Walka odbywa się turowo, a wpływ na jej dynamikę wywierają punkty akcji.

Duży, a właściwie największy udział w rozgrywce ma handel. Na pustyni w Caravaneer 2 nie przetrwamy bez smykałki do handlu, a przynajmniej bez przyłożenia do tego sporej uwagi. Ceny zmieniają się - co możemy zaobserwować na giełdzie - i nie każdy zapłaci za dany towar tyle samo. Pieniądze nie łatwo zdobyć - tym bardziej, że w handlowanie musimy wliczyć ryzyko napadu oraz koszty (zapasy żywności, paliwo).

Gra wciąga nie na minuty a na długie godziny a rozgryzienie zasad i praw rządzących tym postapokaliptycznym światem zajmuje trochę czasu, a zanim to nastąpi i tak zginiecie przynajmniej kilkakrotnie.
Polecam sprawdzić na własnej skórze!
Interfejs jest prosty, ale rozgrywka mocno rozbudowana i zawierająca wiele fajnych aspektów typowych dla postapokaliptycznego świata.
Do tego wszystkiego gra dostępna jest w języku polskim.
Ocena: 8/10

---> CARAVANEER 2 <---

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz